Sık Sorulan Sorular

Shipy ile ilgili sık sorulan soruları aşağıda bulabilirsiniz, eğer aradığınız sorunun cevabını burada bulamazsanız bilgi bankasına bakabilir veya sağ alt köşede olan canlı destekten ekibimize ulaşabilirsiniz.

Shipy

Shipy, 6000'den fazla firma ve şahıs tarafından kullanılan güvenli bir ödeme aracısıdır. Tüm ortak ödeme sayfaları SSL ve PCI DSS sertifikasına sahiptir ve tüm işlemler Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından onaylı bir altyapı ve 3D Secure ile gerçekleşmektedir.

Shipy'e üye olmak ve Shipy ürünlerini (Shopy, Linky, Dev, Click, Chat, Bid) kullanmak tamamen ücretsizdir. Aylık/yıllık ücretler, sabit ücret veya iptal ücreti ödemezsiniz. Sadece size sunulan komisyon oranı ile işlem yaparsınız.

Shipy 2018 yılının başında sadece kurumlara ödeme altyapısı sağlarken 2019 sonlarına doğru bireyler içinde ödeme altyapısı sağlamaya başlamıştır. Şuanda 6000'den fazla birey/kurum, 6 farklı çözüm ve yüzlerce ödeme altyapısı ile Türkiye'nin en gelişmiş ortak ödeme araçlarındandır.

Shipy ile satış yapabilmek için bir yaş sınırı bulunmuyor.

Satışlar

Başvurunuz sonrası iş modelinize ve sektörünüze göre size belirlenen komisyon oranını ödersiniz. Bunun haricinde ekstra vergilendirme veya ek ücret ödemezsiniz.

Shipy ile satış yapabilmek için şirketiniz olmasına gerek yok. Bireysel olarakta kaydolup satış yapabilirsiniz.

Satışı yasak olan ürünler listesini görmek için buraya tıklayın.

Size sunulan komisyon oranı haricinde başka bir ücret ödemezsiniz.

Yurtdışı

Shipy'in sunduğu tüm ürünlerde varsayılan olarak yurtdışı ödemeler aktiftir, tüm dünyadan tahsilat yapabilir ve ödeme alabilirsiniz.

Shipy ürünleri 5 para birimi ile senkronize çalşmaktadır, tüm işlemler TCMB güncel kur verilerine göre yapılmaktadır.

Shipy ürünlerinin desteklediği para birimleri: TRY, USD, EUR, GPB, RUB

Hayır, 3D Secure desteği olmayan kartlardan ödeme alamazsınız.

Ödemeler

Kredi kartı, banka transferi ve nakit ödeme için her hafta Salı 23:59'dan 1 dakika sonra olan Çarşamba 00:00'a kadar aldığınız ödemeler aynı hafta Cuma günü hesabınızda olur. Mobil ödeme hakkında bilgi sahibi olmak için bu makaleye bakabilirsiniz: Tıkla.

Tüm T.C. ve UK banka hesaplarına veya anlaşmalı olduğumuz elektronik cüzdanlara (Inınal Cüzdan, Papara Cüzdan) kazancınızı alabilirsiniz.

Kazancınızı aldığınız banka veya elektronik cüzdanın ücretleri harici Shipy'e ek ücret ödemezsiniz.

Shipy kullanmak tamamen ücretsizdir, kullanım süresi boyunca ek ücret ödemezsiniz.